V četrtek, 18. 5. 2023, smo se otroci iz skupin Pikapolonice in Zajčki skupaj z vzgojiteljicami odpravili na izlet. Potovali smo z avtobusom. Nekateri otroci so se tokrat prvič peljali s tem modernim prevoznim sredstvom, ki mu na gradu Sevnica rečejo »škatla.« Dogovorili smo se, da pridemo naslednjič s čisto pravo kočijo. Na gradu so nas prijazno sprejeli baron Moscon, oskrbnik Ciril, gospodinja Marjanca in grajska gospoda. Obiskovalci smo postali princi in princese ter si z zanimanjem ogledali grajske sobane in prisluhnili duhovitim zgodbam, ki so nam jih pripovedovali tamkajšnji prebivalci. Ciril nas je popeljal tudi v staro učilnico in Grajsko lutkovno gledališče. Princi in princese smo se pomerili v srednjeveških grajskih igrah – metanju lesenih cekinov in obročev, prenašanju kostanjev na leseni žlici … Bilo je zabavno, poučno in igrivo.