V avli Doma kulture Brežice je bilo v sredo, 22. januarja 2020, odprtje razstave “Fotografske igrarije” osnovnošolskih avtorjev. Tudi v letošnjem letu so sodelovali učenci naše šole pod mentorstvom Edite Krošl in Urške Jekler. Na natečaj so se prijavili učenci iz OŠ Artiče, OŠ Bizeljsko, OŠ Pišece, OŠ Cerklje ob Krki in OŠ Velika Dolina. Strokovno ocenjevanje je bilo zaupano Boštjanu Puclju, strokovnemu spremljevalcu Fotografskih igrarij, ki že nekaj let sodeluje s JSKD OI Brežice. Fotografije osnovnošolcev so bile izbrane v dveh temah, in sicer v temi “splošno” in v temi “kolo”. Učenci OŠ Velika Dolina so prejeli kar nekaj od trinajstih pohval, ki jih je podelil strokovni spremljevalec. Prejeli pa smo tudi obe nagradi za obe temi. Učenka Anja Semenič je prejela nagrado za fotografijo Kolo glasbe v temi “kolo” in učenka Sara Horvat je prejela nagrado za fotografijo Zakaj imaš tako rdeče oči? v temi “splošno”. Čestitke vsem udeležencem.

Prispevek z Fotografskih igrarij 2020