V petek, 27. 9. 2024, smo na šoli izvedli kulturni dan, s katerim smo obeležili evropski dan jezikov, katerega uradni datum je 26. septembra. Na šolo smo povabili volonterja iz Francije, Doriana Mazeta, ter gospo Dawn Ellis in gospoda Martina Plumbleya, ki prihajata iz Združenega kraljestva. Dan smo izvedli v obliki predavanj in kuharskih delavnic. Na predavanjih smo veliko izvedeli o načinu življenja omenjenih držav, se naučili tudi nekaj tipičnih francoskih besed, na kuharskih delavnicah pa smo pekli 6 različnih sladic, ki so značilne za ti dve državi. Na koncu smo si ogledali še mini predstavo Romeo in Julija v angleščini, ki so jo izvedli nekateri učenci 7. razreda, imeli kratek intervju ter kviz. Po kvizu so najboljši domov odnesli simbolične nagrade. Ob koncu dneva pa nas je z gosti čakala še degustacija pripravljenih jedi in angleškega čaja.