Na Osnovni šoli Velika Dolina smo na predvečer kulturnega dne imeli proslavo Prešerno zremo v pomlad, s katero smo obeležili praznik kulture. Program sta tokrat sedmošolca Doroteja Žrlič in Mark Barkovič povezovala v narečju, saj smo izpostavili tudi hvaležnost za dobro povezanost z lokalnim okoljem, o čemer je v svojem govoru med drugim spregovorila ravnateljica šole Anja Zevnik.

Učenci šole so se obiskovalcem predstavili z raznolikimi točkami, učiteljici  Zvonka Jarkovič in Tadeja Božič pa sta predstavili učne table, povezane z naravno in kulturno dediščino ter geografskimi in zgodovinskimi značilnostmi tukajšnjega okolja. Table so bile lani postavljene v središče Velike Doline in so del učne poti Osnovne šole Velika Dolina, zaradi zanimivih zapisov in nazornega slikovnega gradiva pa pritegujejo tudi ostale domače in tuje mimoidoče.

(N. J.; foto: K. K.)