V četrtek, 25. februarja, ob 17. uri je bila virtualna podelitev priznanj in nagrad letošnjih Fotografskih igrarij 2021.

Na letošnji razpis je bilo poslanih 214 fotografij 37 avtorjev iz petih osnovnih šol brežiške občine in Osnovne šole Blanca.

Žirijo za razstavo in izbor fotografij so sestavljali:

Boštjan Pucelj, uveljavljeni fotograf, mentor na fotografskih delavnicah in avtor fotografskih knjig,

Matej Kramžer, uveljavljeni fotograf, prejemnik fotografskih priznanj in nagrad in Lučka Černelič, je izmed prispelih del za razstavo izbrala 59 del, in sicer 23 iz teme A Prehod in 36 iz teme B Splošna.

Med 37 avtorji je bilo kar 16 učencev iz OŠ Velika Dolina pod mentorstvom Edite Krošl, in sicer: Mark Barkovič, Katja Bizjak, Tjaša Bizjak, Luna Brce, Ian Črpič, Matevž Frigelj, Larisa Galič, Zala Galič, Lana Glogovček, Sara Horvat, Luna Križanac, Niki Krošelj, Anja Semenič, Lorena Stankovič, Anja Zidar in Doroteja Žrlič.

Med 214 fotografijami je bilo podeljenih 11 pohval in 2  nagradi. Učenci naše šole so prejeli 8 pohval in 1 nagrado.

Iskrene čestitke vsem sodelujočim.

Na povezavi si lahko ogledate virtualno razstavo Fotografskih igrarij 2021: https://youtu.be/EWC2OCuFFz4