18. november 2022 je bil na Osnovni šoli Velika Dolina v znamenju naravoslovnega dneva. Izvedli smo delavnice, ki so jih ob Mednarodnem dnevu strpnosti pripravili na Izobraževalnem centru EKSENA na temo strpnosti in duševnega zdravja otrok in mladostnikov. V okviru slogana Lepa beseda lepo mesto najde, smo pripravili škatlico strpnosti, brali različna dela, v katerih je bila obravnavana tematika strpnosti (Kdo je napravil Vidku srajčico, Tisoč in ena noč, Starejši brat, Bela past) in likovno ter pisno poustvarjali. Po zaključenih delavnicah smo sklenili simbolno zavezo, se drug od drugega poslovili z mislijo na lepo preživet dan in načrtom za skrb za zdravje svojega telesa ter misli ter negovanje medosebnih odnosov. Dan je bil obogaten s tradicionalnim slovenskim zajtrkom, ki ga sestavljajo kruh, maslo, med, mleko in jabolko, učenci pa so bili tega dne seznanjeni tudi z mnogimi vsebinami, povezanimi s pomenom lokalne hrane in zdravim načinom življenja. Obiskala nas je tudi gospa Alenka Kos.

Učenci so aktivno sodelovali pri dejavnostih in so dejali, da bodo tudi nova spoznanja vključili v svoj vsakdan.