V šolskem letu 2019/2020 smo učenci osmega razreda Osnovne šole Velika Dolina sodelovali v E-twinning projektu In your shoes  (V tvojih čevljih). Povezali smo se z učenci iz Španije, Grčije in Ukrajine. Razdeljeni smo bili v mednarodne skupine, v katerih smo opravljali različne aktivnosti. Pogovarjali smo se o varnosti na internetu ter o pomenu empatije, s katero so bile povezane različne naloge. Postavili smo se v čevlje starejših, slepih, invalidov, gluhih in priseljencev. S predstavniki teh skupin smo opravili intervjuje in napisali pesmi o drugačnosti in moralnih vrednotah (ljubezen, strpnost, spoštovanje, prijateljstvo…). Le -te smo napisali tudi na čevlje, ki smo jih izdelali iz papirja in jih poslali po partnerskih državah. Izdelali smo  adventni koledar  in skupaj posneli videoposnetek o ljudeh z omejitvami.  Srečevali smo se na videokonferencah, kjer smo se, tako kot skozi celoten  projekt, sporazumevali v angleščini. Projekt smo nadaljevali tudi v času epidemije Covid-19. Narisali smo risbe, s katerimi smo se zahvalili zdravnikom, medicinskim sestram in vsem drugim, ki so pomagali ljudem  v času epidemije. Glavno sporočilo našega projekta  je, da invalidi, priseljenci, gluhi, slepi in starejši ljudje niso manj vredni od nas, da  moramo biti do njih razumevajoči, sočutni ter strpni  in jim pomagati.

Anja Semenič,

učenka osmega razreda Osnovne šole Velika Dolina

DON´T  GIVE UP (video)

We also want to say THANK YOU (povezava do risbic za zdravniško osebje)